Aktualitātes

12.11.2014Drukāt
Ieskats skolēnu reģionālo forumu norisē

Oktobra nogalē notika jauna iniciatīva kustības “Draudzīga skola” ietvaros – skolēnu reģionālie forumi. Piecās Latvijas pilsētās pulcējās aktīvākie kustības “Draudzīga skola” dalībnieki, lai diskutētu sev aktuālas tēmas par dzīvi un sadzīvošanu skolā un plašākā sabiedrībā, iespējām iesaistīties skolas vides uzlabošanā utt.

Šeit varat iepazīties ar nelielu ieskatu skolēnu reģionālo forumu norisē.

Kā jau esam rakstījuši, šādu jaunu sadarbības iespēju kustībā “Draudzīga skola” bija minējuši paši skolēni – kustības dalībnieki; arī forumos diskutējamās tēmas bija kustības dalībnieku visbiežāk minētās aktuālās problēmas un izaicinājumi. Arī forumu norises organizēšanā un vadīšanā bija liela loma pašiem skolēniem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Forumos to dalībnieki pārrunāja šādus jautājumus: “Kustība “Draudzīga skola” – ko mēs vēl neesam izmēģinājuši”, “Vai viegli būt pusaudzim?”, “Kā manā skolā tiek risināti konflikti” un “Skolēns un skolēnu pašpārvalde – ko mēs varam un darām, un vai tam ir kāda nozīme?”. Tāpat arī skolēniem bija iespēja diskutēt vienu brīvo tēmu, ko skolēni varēja izvirzīt pirms forumiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skolēnu darba rezultāti vēl tiek apkopoti – uz to taps ieteikumi rīcības programmas izstrādei kustības „Draudzīga skola” tālākai attīstībai. Taču jau tagad var teikt, ka forumos ir izskanējušas daudzas vērtīgas idejas. Tostarp, runājot par konfliktu risināšanas metodēm skolās, ieteikts aktīvāk izmantot lomu spēles, tā ļaujot skolēniem pašiem iejusties agresoru un upuru tēlos, piesaistīt skolu aktīvākos un respektētākos jauniešus kā moderatorus konfliktu risināšanai, sākt preventīvi strādāt ar pēc iespējas jaunāku klašu skolēniem utt. Ieteikts arī veidot darba grupas ar jauniešu, kas izdarījuši likumpārkāpumus un saņēmuši sodu, piedalīšanos. Tāpat arī skolēni izteikuši daudzas vērtīgas idejas par pašpārvaldes lomu un skolēnu iesaistīšanu skolā notiekošajos procesos, minējuši sevi satraucošās problēmas un jautājumus, kas būtu uzlabojami skolēnu drošības uzlabošanai. Forumu dalībnieki modelējuši arī savu ideālo nedēļu un uzskaitījuši palīdzības formas, kas būtu nepieciešamas mūsdienu skolēnam.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
MeklēšanaJūsu jautājums
Šeit jūs varat uzrakstīt un atsūtīt jautājumu inspekcijai, kas tiks izskatīts un atbilde tiks nosūtīta uz jūsu norādīto e-pasta adresi


Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija

Ventspils iela 53
Rīga, LV – 1002
Tālrunis: 67 359 128
Fakss: 67 359 159
E-pasts: pasts@bti.gov.lv
© Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija 2006
Informācija atjaunota: 20.03.2019