Aktualitātes

24.05.2018Drukāt
Liela interese par akciju “Es audzinu viens!”

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 116111 rīkotās akcijas “Es audzinu viens” pirmo trīs dienu laikā sniegta psiholoģiska palīdzība jau 40 vecākiem, vecvecākiem, kas ikdienā vieni aprūpē bērnus, kā arī konsultēti tie pieaugušie, kuri bijuši norūpējušies par bērnu tiesību ievērošanu ģimenēs un izglītības iestādēs.

Sarunas ar vecākiem ir bijušas emocionāli piesātinātas, jo vecāki, stāstot par notikušo, izjuta trauksmi, bezspēcību, apjuku un dusmas. Vecāku minētās problēmas ir bijušas saistītas ar bērna grūtībām izglītības iestādē, kur regulāri piedzīvo vienaudžu gan emocionālu, gan fizisku vardarbību, vai arī ir problemātiskas attiecības ar pedagogiem. Komplicēti bijuši gadījumi, kad vecāki vērsušies pēc palīdzības, jo viņu bērnam ir uzvedības problēmas, kā rezultātā bērns pats izturas vardarbīgi, neapmeklē skolu, ir disciplinēšanas grūtības, kā arī neizdodas uzturēt ar bērnu cieņpilnas attiecības. Tāpat vecāki runāja par emocionāli smagiem šķiršanās gadījumiem un konfliktiem ar bijušo partneri par bērnu audzināšanu, saskarsmi.

 

Vecāku uzdrīkstēšanās runāt par savām grūtībām ir pirmais solis uz palīdzības saņemšanu!

 

Astoņos gadījumos tika saņemta informācija par iespējamiem bērnu tiesību pārkāpumiem, kas nodota sociālajam dienestam vai bāriņtiesai situācijas izvērtēšanai un palīdzības sniegšanai ģimenei. Gadījumi saistīti ar vecāku atkarības problēmām, iespējamu vardarbību pret bērniem, un nespēju parūpēties par bērniem.

Divos gadījumos par bērnu tiesību pārkāpumiem iestādēs, kurās uzturas bērni, informācija tika nodota Bērnu tiesību aizsardzības inspektoriem tālākam darbam.

 

Akcija “Es audzinu viens!” turpināsies līdz šīs nedēļas beigām – 27. maijam.

 

 

Uzticības tālrunis 116111 ir bezmaksas tālruņa līnija, kas ir anonīma un darbojas visu diennakti.

 
MeklēšanaJūsu jautājums
Šeit jūs varat uzrakstīt un atsūtīt jautājumu inspekcijai, kas tiks izskatīts un atbilde tiks nosūtīta uz jūsu norādīto e-pasta adresi


Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija

Ventspils iela 53
Rīga, LV – 1002
Tālrunis: 67 359 128
Fakss: 67 359 159
E-pasts: pasts@bti.gov.lv
© Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija 2006
Informācija atjaunota: 05.06.2020