Aktualitātes

16.07.2018Drukāt
Izveidota izglītojoša, interaktīva spēle bērniem un jauniešiem "Hei, mosties!"
Spēle draudzīgā veidā izglīto bērnu jautājumos, kas saistīti ar bērna emocionālo un fizisko drošību ģimenē. Caur ikdienišķām situācijām spēlētājs var attīstīt prasmi atpazīt ģimenes locekļu fiziskās vai emocionālās vardarbības pazīmes, kā arī iegūt informāciju, kur vērsties pēc atbalsta un palīdzības.


Bērnu un jauniešu auditorijās diemžēl joprojām ir augsts vardarbības līmenis. Tāpēc Eiropas Sociālā fonda projekta "Atbalsta sistēmas pilnveide bērniem ar saskarsmes grūtībām, uzvedības traucējumiem un vardarbību ģimenē" ietvaros izveidota spēle "Hei, mosties!". Spēles mērķis ir veicināt bērnu, kā arī plašākas sabiedrības izpratni par vardarbību ģimenē, atpazīt to un iegūt informāciju par iespējamo rīcību vardarbības gadījumā.


Spēle draudzīgā veidā izglīto bērnu jautājumos, kas saistīti ar bērna emocionālo un fizisko drošību ģimenē. Caur ikdienišķām situācijām spēlētājs var attīstīt prasmi atpazīt ģimenes locekļu fiziskās vai emocionālās vardarbības pazīmes, kā arī iegūt informāciju, kur vērsties pēc atbalsta un palīdzības.


Pētījumā par Latvijas jauniešu bērnībā gūto nelabvēlīgo pieredzi secināts, ka gandrīz trešā daļa (31,5%) respondentu bērnībā un 16,4% līdz 18 gadu vecumam cietuši no emocionālās vai fiziskas vardarbības no saviem vecākiem vai kāda cita mājās dzīvojoša pieauguša ģimenes locekļa. Vardarbības ģimenē cēloņi ir meklējami gan individuālajā, gan ģimenes, kopienas un valsts līmenī. Bieži vardarbība ģimenē netiek atpazīta, vērojama arī upuru finansiālā atkarība no varmākas.


Spēles darbība notiek izdomātā vidē, kas pielāgota mūsdienu apstākļiem, tās galvenie varoņi ir pusaudži, kuru tēli ir līdzīgi ežiem. Spēlē ir iepriekš definētas situācijas un secīgas darbības katrai spēlētāja izvēlētajai rīcībai spēles gaitā, nonākot līdz konkrētam situācijas risinājumam, kas var būt gan pozitīvs, gan negatīvs - atkarībā no spēlētāja izvēlētās stratēģijas. Spēles laikā spēles spēlētājam ir iespēja izspēlēt dažādas lomas; pastāvīgi analizēt situāciju; mācīties identificēt vardarbības pazīmes un riska faktorus; iegūt izglītojošu informāciju un padomus; meklēt risinājumus un piesaistīt resursus vardarbības novēršanai un attīstīt kādas noteiktas prasmes un iemaņas.


Spēle izvietota Google Play un Apple Store elektronisko lietotņu veikalos, kā arī VBTAI MĀJASLAPĀ.


VBTAI aicina mediju un preses pārstāvjus uz interaktīvās spēles "Hei, mosties!" atklāšanas svētkiem, kas notiks ceturtdien, 19. jūlijā, plkst. 12:00 Rīgā, K. Barona ielā 21A ‘'Nice Place TELPA''.


Pasākuma laikā būs iespēja iepazīties ar spēli ‘'Hei, mosties!'' un tās personāžiem, atraktīvā gaisotnē uzzināt par jaunatnes izglītošanu vardarbības jautājumos, kā arī ekspertu vadībā apspriest ar spēli saistītas tēmas. Kātesošajiem būs iespēja iepazīties ar bērniem, kas piedalījušies tās tapšanā, kā arī uzklausīt ekspertus - VBTAI priekšnieci Mariannu Dreju, VBTAI priekšnieces vietnieci Lieni Kauliņu - Banderi, VBTAI Konsultatīvās nodaļas vadītāju Ingu Milleri un psiholoģi, eksperti vardarbības jautājumos Lauru Pirsko.
MeklēšanaJūsu jautājums
Šeit jūs varat uzrakstīt un atsūtīt jautājumu inspekcijai, kas tiks izskatīts un atbilde tiks nosūtīta uz jūsu norādīto e-pasta adresi


Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija

Ventspils iela 53
Rīga, LV – 1002
Tālrunis: 67 359 128
Fakss: 67 359 159
E-pasts: pasts@bti.gov.lv
© Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija 2006
Informācija atjaunota: 28.05.2020