STOPĒT BĪSTAMI

07.09.2007Drukāt
Informatīva sociālā kampaņa par bērnu drošību ārpus mājām „STOPĒT BĪSTAMI”

Informatīvu sociālo kampaņu par bērnu drošību ārpus mājām „STOPĒT BĪSTAMI” organizē Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI), Valsts policija (VP) un Bezvēsts pazudušo bērnu meklēšanas biedrība (BPBMB).


Viss par un ap informatīvo kampaņu – kampaņas mērķis, plāns, izdales materiāli un konkurss "STOPĒT BĪSTAMI".

Informatīvu sociālo kampaņu par bērnu drošību ārpus mājām „STOPĒT BĪSTAMI” organizē Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI), Valsts policija (VP) un Bezvēsts pazudušo bērnu meklēšanas biedrība (BPBMB), pamatojoties uz noslēgto trīspusējo vienošanos ar mērķi sadarboties bērnu tiesību aizsardzības jomā, sniedzot palīdzību un atbalstu bezvēsts pazudušo bērnu tuviniekiem un veicinot pazudušo bērnu meklēšanu.

 

Kampaņa tiek rīkota līdz ar jaunā mācību gada sākumu un ikgadējām „Drošības dienām” skolās (iknedēļas plānotajiem semināriem "Stopēt bīstami" var sekot līdzi mājas lapas sadaļā "Darba plāni nedēļai"). Jau zināms, ka šis ir laiks, kad īpaši uzmanīgiem ārpus mājas jābūt gan pieaugušiem, gan pašiem bērniem. Šī gada „Drošības dienās” īpaša uzmanība tiks veltīta vienam no visaktuālākajiem pārvietošanās veidiem skolēnu vidū – stopēšanai, tās riskiem un bīstamībai. Kāds to dara naudas taupīšanas nolūkos, kāds – meklējot piedzīvojumus un izklaidi. Kā liecina VP un VBTAI reidi uz ielām, ik gadu līdz ar mācību gada sākumu, liela daļa stopētāju ir tieši skolēni, kas šādā veidā mēro ceļu no skolas uz mājām.

 

Ņemot vērā stopēšanas izplatības apmērus, kā arī publiskajā telpā izskanējušos izklaides materiālus, kuros stopēšana aizvien tiek pasniegta kā interesanta izklaide un piedzīvojumiem bagāts pasākums, plānotā kampaņa nepretendē uz to, ka stopēšana tiks izskausta pavisam. Kampaņa tiek rīkota ar mērķi:

-                informēt bērnus un pusaudžus par stopēšanas riskiem un bīstamību, uzsverot, ka stopēšanu varētu izvēlēties tikai kā absolūti galējo līdzekli nokļūšanai vēlamajā vietā;

-                sniegt ieteikumus, kā padarīt stopēšanu iespējami drošāku;

-                darīt zināmu, kur griezties bērna pazušanas gadījumā;

-                stāstīt par citiem apdraudējumiem un veicamajiem drošības pasākumiem ārpus mājām, īpašu uzsvaru liekot uz praktiskiem padomiem, kā aizsargāt sevi.

 

Šeit pieejami kampaņas informatīvie materiāli bērniem un pusaudžiem: bukleti „STOPĒT BĪSTAMI” un plakāts "STOPĒT BĪSTAMI", un audioklipi „STOPĒT BĪSTAMI”. Vecākiem: plakāts "STOPĒT BĪSTAMI".

 

Kampaņas ietvaros tiks apzināti arī skolēnu stopēšanas iemesli un līdzšinējā pieredze. Šim nolūkam skolēni tiks lūgti aizpildīt speciāli sagatavotu aptaujas anketu (anketa pieejama arī šeit - pievienotajos materiālos). Anketu apkopojums tiks apstrādāts un analizēts, un skolēnu minētās stopēšanas vietas tiks atzīmētas Latvijas kartē, tādējādi vizualizējot stopēšanas izplatību. Šajā kartē tiks atzīmētas arī vietas, kurās skolēni piedzīvojuši nepatīkamus starpgadījumus stopējot.

  

 

Atbalstot šo kampaņu, žurnāls DADZIS izsludinājis karikatūru konkursu skolēniem par tēmu STOPĒT BĪSTAMI!

Lasīt vairāk par konkursu

 


Papildus informāciju par kampaņu "STOPĒT BĪSTAMI" lasiet pievienotajā materiālā: Informatīvās kampaņas „STOPĒT BĪSTAMI” plāns


Pievienotie materiāli

 
Informatīvās kampaņas „STOPĒT BĪSTAMI” plānsAptaujas anketa skolēniemMeklēšanaJūsu jautājums
Šeit jūs varat uzrakstīt un atsūtīt jautājumu inspekcijai, kas tiks izskatīts un atbilde tiks nosūtīta uz jūsu norādīto e-pasta adresi


Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija

Ventspils iela 53
Rīga, LV – 1002
Tālrunis: 67 359 128
Fakss: 67 359 159
E-pasts: pasts@bti.gov.lv
© Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija 2006
Informācija atjaunota: 04.06.2020