Informācija pieaugušajiem

15.07.2008Drukāt
Daļa zvanītāju uz uzticības tālruni vasaru pavada garlaikojoties

Ko darīt? Man ir garlaicīgi! Kādu spēli spēlēt? Tie šovasar ir aktuālākie bērnu uzdotie jautājumi, kas liecina par to, ka bērniem ir grūtības sevi nodarbināt. Bērni ir pieraduši, ka skola aizņem viņu ikdienas lielāko daļu, bet vasarā, kad ir tik daudz brīva laika, nereti viņi nesaprot, ko iesākt ar šīm brīvdienām. Arī draugus, ar kuriem parasti tika kopā pavadīta ikdiena, ne katru dienu var satikt, kas rada vientulības sajūtu un skumjas.

Viena daļa bērnu piedalās vasaras nometnēs, kur viņus nodarbina, bet atgriežoties mājās, jūtas vientuļi un garlaikoti, jo pašiem nākas domāt par sevis izklaidēšanu un nodarbināšanu. Kad ar bērniem tiek pārrunātas dažādas aktivitātes- zīmēšana, grāmatu lasīšana, bumbas spēlēšana, utml., bērni nereti neatrod neko tādu, kas viņiem liktos saistošs. Tas norāda uz to, ka pietrūkst gribasspēka un motivācijas, kā arī bērni nesaņem vai saņem pavisam nelielu vecāku uzmanību un interesi par bērna brīvā laika pavadīšanu. Vecāki nereti bērnus atstāj vienus un cer, ka bērni paši spēs sev atrast kādu nodarbi- skatīsies televizoru vai sēdēs pie datora, utt., bet tas bērnos izraisa dusmas, jo arī tas ir apnicis. Šķiet, ka bērniem nav pieejami vecāki tādos jautājumos- Ko man iesākt, ja man nav ko darīt?

 

Bērni bieži zvana uz UT ar vēlmi, lai tālruņa konsultanti pateiktu visu priekšā, ko darīt, lai kāds viņus izklaidē. Kad ar bērnu tiek veidota saruna, nereti bērns pats nonāk pie secinājuma, kas viņam vispār patīk un ko viņš pats gribētu šobrīd iesākt un kas tam ir nepieciešams, lai justos apmierināts, jo līdz šim nebija par to aizdomājies.
MeklēšanaJūsu jautājums
Šeit jūs varat uzrakstīt un atsūtīt jautājumu inspekcijai, kas tiks izskatīts un atbilde tiks nosūtīta uz jūsu norādīto e-pasta adresi


Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija

Ventspils iela 53
Rīga, LV – 1002
Tālrunis: 67 359 128
Fakss: 67 359 159
E-pasts: pasts@bti.gov.lv
© Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija 2006
Informācija atjaunota: 28.11.2020